فروشگاه آسان صنعت

wago

scame

تابلو برق

Wago

scame

آسان صنعت,نمایندگی,نماینده,ایران,در ایران,فروش,فروشنده, تجهیزات,تابلو,صنعت,برق,الکترونیک,برج خنک کننده,چیلر,بوستر پمپ,هواساز,ابزار دقیق,کنترل دور,اتوماسیون,خانگی,صنعتی,ترانسمیتر,دما,فشار,کنترل, اینورتر,ترمینال,آلمان,ریلی,کشتی,کشتی

شرکت آسان صنعت ارائه خدمات فنی و مهندسی (طراحی، تامین تجهیزات، ساخت، نصب و راه اندازی تابلوهای برق و کنترل) در زمینه پروژه های نیروگاهی، صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، فولاد، آب و سایر صنایع.تامین تجهیزات الکتریکی بصورت عامل فروش محصولات SCAME ایتالیا، و نمایندگی محصولات کمپانی WAGO واگو در ایران.

 معرفی سری جدید کانکتورهای الکتریکی ایمن و سریع در صنعت ساختمان | نمایندگی WAGO ، SCAME | راه اندازی تابلوهای برق

 معرفی سری جدید کانکتورهای الکتریکی ایمن و سریع در صنعت ساختمان

مرداد, 1399 wago

معرفی سری جدید کانکتورهای الکتریکی ایمن و سریع در صنعت ساختمان

یکی از حساس ترین و خطر سازترین نقاط در صنعت برق، محل اتصال هادی های الکتریکی به یکدیگر می باشد. این نقاط در یک اتصال سست یا اتصالی که دارای هدایت الکتریکی کافی نباشد باعث گرم شدن و در نهایت، حادثه جبران ناپذیری می گردد. در دنیای امروز یک اتصال خوب باید سه اصل (استحکام، سرعت و ایمنی) را دارا باشد تا احتمال خطر را به کمترین مقدار برساند. در صنعت ساختمان نیز اتصالات الکتریکی در تمامی نقاط توزیع اعم از باکس توزیع نیرو که شامل فیوزهای مینیاتوری است و جعبه تقسیم های احتمالی، داخل قوطی کلید و پریزها برای انشعاب های سنتی به کلید و پریزها و بالای هر مصرف کننده روشنائی از قبیل چراغهای توکار و لوسترها می باشد. در این مکانها برای اتصال سیم ها به یکدیگر بطور معمول از بهم تابیدن سیم ها و استفاده از نوار چسب برق برای عایق شدن آن استفاده می گردد.

معایب استفاده از نوارچسب برق:

  • هدایت الکتریکی در این اتصالات پائین بوده و به مرور زمان باعث سستی اتصال و ایجاد حرارت و جرقه و شروع خطر می باشند.
  • برای جدا کردن یکی از سیم ها در هنگام تعمیرات و برطرف نمودن ایرادات سیمکشی باید برق قطع گردد و همگی سیم ها از یکدیگر جدا شوند و برای اتصال مجدد باید از چسب نو استفاده گردد.

کانکتورهای سری جدید 221 کمپانی آلمانی WAGO پس از سالها تجربه در ساخت ترمینال های الکتریکی و پس از پشت سر گذاشتن سری های قدیمی 222 بصورت اتصالات فنری یا فشاری در صنعت برق بهترین جایگزین برای این نقاط خطرساز می باشند. این کانکتورها طوری طراحی شده اند که قابلیت باز و بسته شدن را تا هزاران بار دارا هستند. انواع سیم های مورد استفاده در صنعت ساختمان تا مقطع 4 میلیمتر مربع در این اتصال دهنده ها WAGO 221 قابل استفاده می باشند (اعم از سیم های افشان، نیمه افشان، خشک، آلومینیومی، تلفنی یا مخابراتی با سطح مقطع 0.14 تا 4 میلیمتر مربع)

روش استفاده:

روکش یا پوسته سیم را بمقدار 11 میلیمتر برداشته و با بالا دادن یکی از اهرم های کانکتور مسیر سیمگیر را باز می کنید سپس سیم را وارد و اهرم را پائین می آورید. برای تعمیرات یا تعویض یک مصرف کننده به طور مثال و یا جدا کردن اتصال هر سیم بدون نیاز به باز کردن مابقی سیمها از نقطه اتصال کافی است اهرم همان سیم را بالا برده و سیم را بیرون بیاورید (بدون نیاز به قطع کردن برق) و پس از رفع ایراد یا تعویض مصرف کننده با پائین بردن اهرم مجدد اتصال بصورت محکم و ایمن برقرار می گردد.

قابلیت های منحصر بفرد:

  • ایمنی فوق العاده بالا از نظر استحکام اتصال
  • قابلیت قطع و وصل اتصال (هزاران بار)
  • قابلیت اتصال سیمهای گوناگون از مقطع 0.14 تا 4 میلیمتر مربع (سیم نرم افشان – نیمه افشان – خشک – مسی – آلومینیومی)
  • تحمل جریان تا 32 آمپر
  • قابلیت تحمل دما تا 85 درجه سانتیگراد
  • استفاده از تکنولوژی Cage Clamp که مکانیزم فنری و ضد لرزه می باشد
  • بالا بردن سرعت کار با توجه به عدم نیاز به ابزار در باز کردن و بستن
  • ابعاد بسیار کوچک و مناسب و سهولت کاربری

نمونه ای از کاربردها:

آسان صنعت نمایندگی WAGO وگو در ایران می باشد.

برچسب ها