• لاله زارجنوبی-پلاک 197- واحد3

اتوماسیون ساختمانی در بخش خرده فروشی – هموارسازی مسیر عملکرد فروشگاه ها

اتوماسیون ساختمانی در بخش خرده فروشی – هموارسازی مسیر عملکرد فروشگاه ها

اتوماسیون ساختمانی در بخش خرده فروشی – هموارسازی مسیر عملکرد فروشگاه ها

مهم نیست که بخش خرده فروشی چقدر متنوع و متمایز باشد، همه این کارها با انگیزه یکسانی انجام می شود: فروش محصولات، اتوماسیون ساختمان می تواند با ارائه یک محیط بهینه برای مشتریان، فروشندگان و مدیریت فروشگاه به طور یکسان، سهم مهمی داشته باشد. بنابراین ارائه دهندگان راه حل باید دو قانون کلیدی را دنبال کنند، یک: درک بازار خود – دو: ارائه یک راه حل ساده و مطمئن. WAGO با انتخاب محصولات خود به طور خاص برای بخش خرده فروشی، سال های زیادی را صرف نشان دادن این موضوع کرده است که در عمل این فرایند چگونه است.

نحوه پشتیبانی WAGO از خرده فروشی:

  • روشنایی ایده آل، دمای دلپذیر، استفاده بهینه از انرژی: اتوماسیون هوشمند ساختمان شرایط فروش بهینه را در خرده فروشی ها فراهم می کند.
  • ثبت اطلاعات وضعیت فعلی: سیستم 750 ماژولار WAGO I/O به شما امکان می دهد تمام حسگرها و محرک های خود را از طریق پروتکل های مختلف فیلدباس ترکیب کنید.
  • مغز واحدهای کنترل: تمام سیستم های ساختمان یک فروشگاه به صورت مرکزی از طریق PFC200 متصل و کنترل می شوند.
  • توسعه کار مختص خرده فروشی: برنامه کنترل ساختمان WAGO شامل عملکردهای از پیش برنامه ریزی شده برای پیکربندی جهت برآوردن نیازهای خاص بخش خرده فروشی است.

برخی از مردم هر هفته به فروشگاه می روند و برخی حتی هر روز، اما همه ما این کار را انجام می دهیم: خرید! سوپرمارکت ها، فروشگاه های تخصصی، فروشگاه های تخفیفی، بوتیک ها، پمپ بنزین ها و مراکز خرید، علاوه بر خرید آنلاین و خرید ماشین های فروش خودکار، ساختمان های فیزیکی نقش کلیدی در تجربه خرید دارند. در بیشتر موارد، مشتریان آگاهانه به فضای فروش، طراحی فروشگاه یا ساختمان توجه نمی کنند. آنها بیشتر به در دسترس بودن، قیمت یا تازگی محصول علاقه مند هستند. در مقابل، اپراتورهای فروشگاه نگران چندین عامل هستند: آیا تهویه مطبوع کار می کند؟ آیا روشنایی در قسمت فروش بهینه شده است؟ آیا تنظیم دما در فروشگاه در سطح ایده آل است؟ چقدر انرژی مصرف می شود و در کجا می توان انرژی را حفظ کرد؟ آنها همیشه به یک پاسخ روشن برای این سوال و بسیاری از سؤالات دیگر نیاز دارند.

آیا سیستمی وجود دارد که بتواند به این سوالات برای طیف وسیعی از سیستم های مختلف ساختمان پاسخ دهد؟ یا بهتر است بگوییم: آیا راه حلی وجود دارد که اپراتورهای فروشگاه را از طرح این سؤالات باز دارد، زیرا اتوماسیون هوشمند ساختمان شرایط فروش بهینه را در فروشگاه تضمین می کند؟ در واقع وجود دارد و متشکل از سخت‌افزار و نرم‌افزار بعلاوه در صورت نیاز سرویس‌های ابری است که برای همکاری کامل با یکدیگر طراحی شده‌اند. آنچه که بسیار حیاتی است، تجربه جامع و آگاهی از چالش های خاص پیش روی بخش خرده فروشی است. WAGO همه این عناصر را با هم ترکیب می کند و راه حل های آن برای سال ها پاسخگوی نیازهای مشتریان شناخته شده بخش خرده فروشی بوده است.

برای اینکه فروشگاه‌ها به طور کامل روی کسب‌وکار اصلی خود تمرکز کنند و در عین حال کارایی عملیاتی خود را بهینه کنند، سه عامل موفقیت مهمتر از همه ثابت شده‌اند: استفاده از سخت‌افزار کنترل مرکزی، عملکردهای کنترل قابل تنظیم، که می‌تواند برای نیازهای خاص فروشگاه‌ها تنظیم شود و سطح بالای تخصص خدماتی از سوی ارائه دهنده راه حل.

کمپانی WAGO یک برنامه خرده فروشی ناب و شهودی را ارائه می دهد که چالش های خاص مشتری را برآورده می کند و مقیاس آن می تواند در صورت نیاز گسترده تر شود.

عامل موفقیت 1: سخت افزار با قابلیت های ارتباطی

اگر می‌خواهید اطلاعات بروز در مورد وضعیت بارهای الکتریکی مانند کانترهای یخچالی یا سیستم‌های فرعی مختلف (از سیستم‌های تهویه گرفته تا نقاط نوری جداگانه) داشته باشید، به یک پایگاه داده جامع نیاز دارید. اولین قدم ترکیب اطلاعات حسگرها و اکچویتورها در پروتکل های فیلدباس متفاوت است. طراحی ماژولار و عملکرد WAGO I/O System 750 آن را برای این کارها عالی کرده است. بیش از 500 ماژول ورودی/خروجی خاص و کوپلرهای فیلدباس، استانداردهای اترنت و اتصال به تمام سیستم‌های باس مورد استفاده در ساختمان‌ها را علاوه بر سیستم‌های فرعی تخصصی از محیط فناوری ساختمان مانند سیستم‌های بی‌سیم و کنترل‌کننده‌های روشنایی امکان‌پذیر می‌کنند. یک کنترلر مرکزی سری PFC200 قادر است تمام سیستم های ساختمان فروشگاه را بدون توجه به سازنده آنها یا پروتکل های ارتباطی مورد نیاز به هم وصل کند.

اتوماسیون ساختمانی در بخش خرده فروشی - هموارسازی مسیر عملکرد فروشگاه ها

یک فرایند کلاسیک قابل اطمینان برای کنترل اتوماسیون ساختمان: سیستم ورودی/خروجی مدولار WAGO مستقل از فیلدباس است و علاوه بر استانداردهای اترنت، امکان اتصال تمام سیستم‌های باس مربوطه را که معمولاً در ساختمان‌ها استفاده می‌شوند، و همچنین زیرسیستم‌های تخصصی از محیط فناوری ساختمانی را می‌دهد.

عامل موفقیت 2: توابع کنترل قابل تنظیم

سیگنال های آنالوگ و دیجیتال برای نظارت، کارکرد و کنترل اکچویتورها و سنسورهای مورد استفاده برای روشنایی، سیستم های HVAC و شیدینگ (برپایی سایه بان) مورد نیاز است. برنامه WAGO Building Control عملکردهای کنترل کننده لازم برای این کار را ترکیب می کند. این راه حل نرم افزاری از پیش برنامه ریزی شده نتیجه سالها تخصص در اتوماسیون ساختمان است که با همکاری نزدیک با مشتریان در بخش خرده فروشی به دست آمده است. این درجه بالایی از انعطاف پذیری را با عملکرد آسان و کارآمد ترکیب می کند. نرم افزار کاربردی شامل توابعی برای پیکربندی جهت رفع نیازهای خاص بخش خرده فروشی، مانند سیستم های روشنایی، گرمایش و سرمایش، مدیریت صندوق و مدیریت اطلاعات انرژی است.

عملکردهای کنترلر به کاربران این امکان را می دهد که آزادانه اتصالات منطقی، مقایسه های آنالوگ، حلقه های کنترل و توالی های زمانی را پیکربندی کنند و آنها را با نیازهای فروشگاه شخصی بدون تغییر خود برنامه نرم افزار اتوماسیون تنظیم کنند. به عنوان مثال، سناریوهای روشنایی را می توان برای زمان های ویژه باز شدن فروشگاه تنظیم کرد (بدون نیاز به دانش برنامه نویسی). برنامه WAGO Building Control را می توان با نیازهای خاص یک فروشگاه محلی  بدون برنامه ریزی مجدد کنترلر، تنظیم کرد.

 

اتوماسیون ساختمانی در بخش خرده فروشی - هموارسازی مسیر عملکرد فروشگاه ها

یک مرورگر وب استاندارد می تواند برای تصویرسازی و عملیات ایمن استفاده شود. تصویرسازی ها مقادیر اندازه گیری شده فعلی حسگرها را نمایش می دهند. پارامترهای حیاتی فروشگاه، همراه با پیام‌های خطا و وضعیت موجود، در قالبی کاملاً سازمان‌یافته جمع‌آوری می‌شوند، ابزاری ایده‌آل برای مدیران فروشگاه و یک راهکار عیب‌یابی کارآمد.

برنامه کاربردی از پیش تنظیم شده Building Control WAGO را می توان با نیازهای خاص یک فروشگاه محلی تنظیم کرد.

عامل موفقیت 3: تمرکز بر مشتری و خدمات تخصصی

عملکردهای کنترلر قابل تنظیم از سال‌ها همکاری فشرده با بسیاری از مشتریان خرده‌فروشی بخشی که به طور کلی تنوع بالایی دارد رشد کرده است. الزامات متعدد و متنوع آن، تعداد زیادی کارکرد را برای یک اتوماسیون ساختمانی کارآمد ضروری می سازد. اینها یک زیربنای عالی برای انطباق با عملکردهای خاص هر مشتری فراهم می کنند.

برای اطمینان از موفقیت پروژه، کارشناسان WAGO جهت ارائه مشاوره به مشتریان خرده‌فروشی از مرحله طراحی و توسعه در دسترس هستند. این فرآیند فراتر از توسعه راه‌حل‌های کاربردی استاندارد چند فروشگاهی است تا چالش‌های آینده را نیز در نظر بگیرد، مانند شبکه‌سازی مکان‌های توزیع‌شده جغرافیایی، بهینه‌سازی انرژی در سراسر سیستم‌های ساختمانی و غیره. هدف همواره ایجاد عقلانی ترین و ساده ترین راهکار ممکن جهت رسیدگی به چالش های خاص مشتریان است که می تواند در ده ها یا صدها فروشگاه منفرد مورد استفاده قرار گیرد.

مرحله طراحی و توسعه با آزمایش یا نمونه سازی دنبال می شود که در آن متخصصان WAGO در محل کار می کنند تا در بازارهای آزمایشی طراحی نرم افزار را به پایان برسانند. تا زمانی که اجرای تمام عملکردهای مورد نیاز کامل نشده باشد، مرحله رونمایی شروع نمی شود. از جهت برنامه کاربردی، جداسازی فایل های کارکرد، پارامتر و زبان یک مزیت عمده را به همراه دارد. پیکربندی را می توان در چندین فروشگاه توزیع کرد و سپس با یک موقعیت مکانی خاص تطبیق داد. در صورت درخواست، شرکت‌های درگیر در فرآیند راه‌اندازی می‌توانند آموزش‌های هدفمند را از کارکنان مجرب WAGO دریافت کنند. هنگامی که یک سیستم در حال استفاده است، WAGO پشتیبانی گسترده ای را برای مشتریان خرده‌فروش در طول عملیات ارائه می‌کند. فعالیت‌های بهینه‌سازی پشتیبانی و انجام می‌شود و WAGO با مشتری برای حل چالش‌های آینده همکاری می‌کند.

این سیستم تمام داده‌های مصرف انرژی ضروری برای عملکرد یکنواخت ذخیره‌سازی را جمع‌آوری می‌کند و نمایش ناب و سازمان‌دهی شده‌ای از آن را در برنامه ابری ارائه می‌دهد.

تمام مسیر تا ابرها: تصویری بزرگ

یک فروشگاه منفرد، تمام داستان نیست، خرده فروشی فیزیکی اغلب به صورت زنجیره ای سازماندهی می شود که شبکه های فروشگاهی متعددی را اداره می کنند. به دنبال عرضه نرم و روان مفاهیم جدید اتوماسیون در مقیاس بزرگ، اغلب علاقه زیادی به مدیریت اموال چند فروشگاهی وجود دارد. راه‌حل‌های ابری برای این کار عالی هستند: آنها سیستم را با ایجاد امکان دسترسی به داده‌های جهانی به یک راه‌حل کلی چند فروشگاهی تبدیل می‌کنند. مکان‌های فروشگاهی در یک ساختار درختی سلسله مراتبی سازمان‌دهی می شوند و پارامترهای عملکرد برای مکان‌های جداگانه را می‌توان تنها با یک کلیک ماوس بازیابی کرد. هشدار مرکزی و سیستم مدیریت خطا سیگنال‌های ناهنجاری‌ها را می‌دهد و وضعیت کلی ویژگی های انتخاب‌شده را می‌توان با نگاهی به تصویرسازی‌ها مشاهده کرد.

توابع گزارش جامع و پیام‌های هشدار و وضعیت جمع‌آوری‌شده از مکان‌های توزیع شده، هماهنگی سیستماتیک فعالیت‌های تعمیر و نگهداری و خدمات، و همچنین ابتکارات بهینه‌سازی عمومی را امکان‌پذیر می‌سازند. دامنه تابعی راهکار ابری WAGO همچنین شامل ابزارهای خدماتی مانند سیستم تیکت برای پردازش خودکار پیشامدها است. تنظیماتی مانند ساعات باز بودن را نیز می توان برای چندین فروشگاه از مکان مرکزی با چند کلیک ماوس پیاده سازی کرد.

امروزه، بررسی دقیق داده های مصرف انرژی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این سیستم تنها داده‌های ضروری را برای عملکرد یکپارچه فروشگاه‌ها جمع‌آوری می‌کند، و برنامه ابری را بشکلی ناب و بدون آشفتگی حفظ می کند. در همان زمان، راه حل ابری WAGO همچنین دسترسی مستقیم و رمزگذاری شده به صفحات تصویرسازی را برای همه فروشگاه های متصل به برنامه WAGO Building Control ارائه می دهد. از طریق اتصال ابری، به‌روزرسانی‌های میان‌افزار و وصله‌های امنیتی نیز می‌تواند برای مکان‌های جداگانه از کنترل مرکزی انجام شود.

به طور خلاصه: از طریق یکپارچه سازی و تصویرسازی یکنواخت کلیه خدمات ساختمانی، مانند HVAC، روشنایی و مدیریت صندوق پول، راه حل کلی که در اینجا توصیف شده است بهترین نظارت ممکن و عملکرد کاربر پسند را در محل ارائه می دهد. این راه حل، فناوری اتوماسیون ساختمانی را فراهم می کند تا از یک محیط فروش ایده آل اطمینان حاصل کند، در حالی که اهداف صرفه جویی انرژی فردی را نیز در نظر می گیرد. شبکه‌سازی شعبه‌ها و همچنین مدیریت مرکزی اموال از طریق اتصال ابری، راه‌حل کلی را کامل می‌کند.

جهت تهیه و سفارش محصولات کمپانی آلمانی WAGO می توانید از فروشگاه و سایت اینترنتی asan-sanat.com درخواست و تهیه فرمائید.

منبع: مقالات سایت WAGO.com

ترجمه و ویرایش: آسان صنعت

اشتراک گذاری این مقاله

0
    0
    سبد خرید
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه